Tagasiside

– Kadri

” Kui mul avanes võimalus hakata käima muusikateraapias, ei osanud ma aimatagi, kui väga ma seda just sellel hetkel vajasin. Olin ennast petnud ja mananud endale kujutelma, et elus on kõik hästi. Ja ometi polnud ma õnnelik. Teel esimesse kohtumisse, jäin bussis mõtlema, et mis võiks olla põhjus, miks ma sinna lähen. Teadsin, et see küsimus kindlasti esile kerkib. Taipasin, et mul on justkui nähtamatu sein ees, läbi mille ma minna ei osanud. Mitu valdkonda mu elus olid arenenud mingile maale ja siis oli kogu protsess toppama jäänud.  Ükskõik kui väga ma ka ei pingutanud või lootnud, midagi ei muutunud…

Teraapia tulemusena märkan oma elus võimalusi, olen õppinud ennast väärtustama, oma sisetunnet usaldama. Minu elu on justkui paisu tagant välja saanud, see nähtamatu sein on ületatud ja areng toimub edasi. Ma tunnen ennast jälle iseendana, märkan ennast nautimas pisiasju, olen saavutanud sisemise rahu ja võib isegi öelda, et tunnen enda üle jälle uhkust. Ma hakkasin tegutsema, võtsin juhtpositsiooni oma elu ja õnne üle. Sain aru, et mitte keegi teine ei saa mulle pakkuda sisemist rahulolu ja õnne, mina ise olen selle eest vastutav. Mul on rohkem energiat, ma naeratan jälle kui märkan looduse ilu või kuulen mõnd kaunist heli või kui mõistan, kui palju häid inimesi minu ümber on. Lisaks on minu loovus avanenud, mul on tekkinud soov alustada uuesti käsitööga. ”

 

– Viivika Vahi

“Heleni muusikateraapia oli minu jaoks lõõgastav kogemus, mis tänu personaalsele lähenemisele kujunes seansiks, mille käigus avastasin ennast ning mõtestasin enda elus toimuvat. Soovitan inimestele, kes vajavad elus väikest mõttepausi. Samas sobib see ka ühisüritusena selskondadele/gruppidele, kes otsivad huvitavaid elamusi või soovivad üksteist paremini tundma õppida. Ärge laske ennast segada sõnast “teraapia” 🙂

 

– Sandra

“Muusikateraapias sai muusikast minu jaoks vahend, et saada üle mõnest ummikseisust, kus sõnadega ei oska end väljendada, seda nii muusikat kuulates kui ka ise pille mängides. Uudishimust alguse saanud muusikateraapiasse sattuminesai mulle oluliseks abimeheks oma hinge kaardistamisel. Mis minu sees on, mille peale ma vihane, kurb või õnnetu olen olnud. Mis on minu soovid ja vajadused ning kuidas inimesi rohkem usaldada. Ausalt öeldes ei saa keegi mulle haiget teha kui olen endaga rahu sõlminud, sest ennast mõistes suudan ma tõepoolest ka inimesi enda ümber paremini mõista.

Kõik selle, millest on raske rääkida saab enda seest välja loominguliselt.  Palju selgust, mille enda osas sain, on andnud mulle julgust rääkida keerulisematest asjadest ka otse inimesega, kellega mu mõtted on seotud olnud.

Minu meelest on vaja asjadest rääkida. Kui ühiskonnas on loodud selleks võimalus, siis miks mitte seda kasutada.

Sellist ohtu küll ei ole, et jääks terapeudist nö. sõltuvaks. Ent Heleni juurde lähen ma ilmselt tagasi klaveri tunde võtma, sest klaver tõesti kõnetas mind sügavalt. Klaveriga saab pidada dialoogi, sest heli, ükskõik milline, kõnetab inimese hinge.”

 

-Maria

“Tunnen, et ma ise juhin oma elu. Ma näen oma elu tegelikku pilti. Loodan, et pole enam tagasilangust, varem olin sõltuv välisest. Loodan, et olen võtnud oma elus uue suuna.”

 

-Kadri

“Ma pole veel valmis oma minevikku minna laskma, on vaja see läbi töötada. Ma pole valmis endale andestama. Kõik helged värvid on kogu aeg kusagil olemas…”

 

-Anna

“Muusikateraapia aitas enda sisse vaadata. Mulle meeldib klassikalist muusikat kuulata, varasemast ma sellist tunnet ei mäleta. Helid on rahustavad, see võnge käib kehast läbi. Tegelikult on mulle vaja klaverit…

Kõik on väga hästi, muretsemiseks pole põhjust!”

 

-Kaire

“Teelolekut on rohkem kui kohalolekut. Hämmastas, kui habras mu tasakaal ikkagi on, kui natukenegi mugavast rajast kõrvale kalduda. On potensiaal tugevamaks saada”

 

-Mart

“Tulin huvist hinge-asjade vastu, inimene ei ole ju vaid selleks, et tööl käia ja süüa. Muusika andis mingi sügavama puudutuse väärtuse. Kui saad vaikusesse sisse, siis hakkad kuulma…

Pillimänguga seostub müsteerium, mingi maagiline salapära – kui näed vaeva, saad heli kõlama. Sain teada oma sisemisest rütmist.”

 

-Hando

“Tulin huudisimust, et muusikaga kontakti saamist õppida…

Sain teada, et muusika mõju on sügavam, et see puudutab nii isiklikult. Hea tunne kui muusikas kõlavad pidevad madalad toonid, nad tuletavad mulle mu sügavamaid väärtusi meelde. Kui liikuda ühtlases rütmis, jõuab rohkem (minu elus on olnud kogu aeg tipud ja auku kukkumised).”

 

-Marina

“Muusikateraapia näitas mulle midagi uut. See tõi mind mugavustsoonist välja. Sain teada, et võin ümbritsevaga ka selliselt kontakti astuda, et säiliks minu enda harmoonia ja rahu.”

 

-Elle Muuga

“Käisin täna oma poistega muusikateraapiat avastamas. Soovitan kõigile kes vajaksid korra aega maha võtta. Kogetu andis uuesti mõista, et me kõik vajame hetke iseenda jaoks, kasvõi 15 minutit.

Tagasiside lastelt oli väga hea ja vanem poeg palus kodus, et võiksime koos veel minna.”

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s